Tabela rozmiarów

Uwaga! Rzeczywiste rozmiary mogą się różnić od podanych w tabeli o ± 2 cm.
Jeśli żaden z rozmiarów nie spełnia Twoich oczekiwań wybierz rozmiar indywidualny.

Obroża z klamrą

rozmiary obroży dla psa

Jak dobrać rozmiar?

Aby odpowiednio dobrać rozmiar obroży dla Twojego pupila należy zmierzyć obwód szyi psa w jej najszerszym miejscu. W przypadku, gdy miara jest wielkością maksymalną danego rozmiaru sugerujemy wybór większego rozmiaru. Z pewnością zwiększy to komfort i wygodę psa, a obroża nie będzie uciskać.

jak dobrać rozmiar obroży dla psa

Obroża półzaciskowa

rozmiary obroży dla psa

Jak dobrać rozmiar?

Aby odpowiednio dobrać rozmiar obroży dla Twojego pupila należy zmierzyć obwód głowy psa w jej najszerszym miejscu. Dobierz rozmiar tak, aby obroża mogła swobodnie przejść przez głowę psa. Obroże półzaciskowe polecane są dla psów, które mają większy obwód karku niż głowy oraz takich, które potrafią wyślizgnąć się z klasycznej obroży.

jak dobrać rozmiar obroży półzaciskowej dla psa

Smycz miejska

rozmiary smyczy dla psa
Smycz dla psa

Dla mniejszych psiaków polecamy 20 mm taśmę. Karabińczyk w tej szerokości taśmy jest mniejszy, a co ważniejsze lżejszy i nie obciąży tak Twojego psiaka. 

Smycz przepinana

rozmiary smyczy przepinanej dla psa
smycz przepinana

Smycz jest przepinana do 3 długości co pozwala nam na uzyskanie: 280 cm, 220 cm, 160 cm.

Dla mniejszych psiaków polecamy 20 mm taśmę. Karabińczyk w tej szerokości taśmy jest mniejszy, a co ważniejsze lżejszy i nie obciąży tak Twojego psiaka.

Szelki guard

rozmiar szelek

Jak dobrać rozmiar?

Aby odpowiednio dobrać rozmiar szelek dla Twojego pupila należy zmierzyć obwód szyi psa w jej najszerszym miejscu (mierzymy obwód od nasady karku przechodząc przez mostek) oraz obwód klatki piersiowej. W przypadku, gdy miara jest wielkością maksymalną danego rozmiaru sugerujemy wybór większego rozmiaru. Z pewnością zwiększy to komfort i wygodę psa, a szelki nie będą uciskać.

Wybierając rozmiar indywidualny każdy wymiar należy zmierzyć osobno.  Długość pleców wyznaczamy zaczynając pomiar u nasady szyi psa (między łopatkami), a kończąc ok. 3 cm za przednimi łapkami (zachowujemy odpowiedni odstęp, aby taśma nie obcierała o paszki). Długość pasa mostkowego to odległość prowadzona dołem pomiędzy obwodami szyi i klatki piersiowej.

jak dobrać rozmiar szelek dla psa