Rozmiar indywidualny

Dopasuj rozmiar akcesoriów do potrzeb swojego psa!

Twój pies nie wpisuje się w rozmiarówkę z naszych tabeli?

Nic straconego. Jeśli Twój pies ma niestandardowy rozmiar, dłuższy lub krótszy tułów, albo po prostu nie mieści się w naszej tabeli rozmiarów to możesz zamówić akcesoria szyte na wymiar. Wystarczy, że w danym produkcie wybierzesz opcję PREMIUM (rozmiar indywidualny) i podasz aktualne wymiary swojego psa. Zwróć uwagę, aby nie zawyżać, ani nie zaniżać wymiarów. Akcesoria są szyte tak, aby podany przez Ciebie wymiar był mniej więcej po środku regulacji. Dzięki temu masz możliwość lepszego dopasowania i wyregulowania w obie strony. 

A może Twój pies jeszcze ciągle rośnie? 

Twój pies jest jeszcze szczeniakiem i boisz się, że kupując akcesoria szybko z nich wyrośnie, a pieniądze zostaną “wyrzucone w błoto”? Mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie. Wybierając rozmiar indywidualny podaj aktualne wymiary swojego psa, a w wiadomości do zamówienia zaznacz, że mają to być wymiary minimalne. Dzięki temu możliwy zakres zwiększenia regulacji będzie jak największy. 

Pamiętaj jednak, że powiększanie ma też swoje granice i jeśli piesek urośnie spory to nie zawsze ten zakres będzie wystarczający. Pomocne będzie zerknięcie na naszą tabelę rozmiarów i zwrócenie uwagi na zakresy pomiędzy wielkością minimalną i maksymalną w danym rozmiarze. W przypadku rozmiaru indywidualnego zakres ten będzie podobny jednak masz pewność, że podana przez Ciebie wartość będzie tą minimalną.

Rozmiar indywidualny – obroże

Obroże z klamrą

Aby odpowiednio zmierzyć obwód potrzebny do dobrania obroży z klamrą należy zmierzyć obwód szyi psa w jej najszerszym miejscu.

 

jak dobrać rozmiar obroży dla psa

Obroże półzaciskowe

Aby zdjąć odpowiednio miarę należy zmierzyć obwód głowy psa w jej najszerszym miejscu. Obroża powinna swobodnie przechodzić przez głowę psa.

jak dobrać rozmiar obroży półzaciskowej dla psa

Rozmiar indywidualny – szelki

Wybierając rozmiar indywidualny każdy wymiar należy zmierzyć osobno.  Aby odpowiednio znaleźć rozmiar szelek dla Twojego pupila należy postępować według poniższych wskazówek.
Obwód szyi: Należy zmierzyć obwód szyi psa w jej najszerszym miejscu (mierzymy obwód od nasady karku przechodząc przez mostek).
Długość pleców wyznaczamy zaczynając pomiar u nasady szyi psa (między łopatkami), a kończąc ok. 3 cm za przednimi łapkami (zachowujemy odpowiedni odstęp, aby taśma nie obcierała o paszki).
Obwód klatki piersiowej: mierzymy obwód klatki przecinając przez punkt końcowy paska na plecy.
Długość pasa mostkowego to odległość prowadzona dołem pomiędzy obwodami szyi i klatki piersiowej

 

jak dobrać rozmiar szelek dla psa

Pamiętaj! Produkty w rozmiarze indywidualnym są robione na zamówienie i nie podlegają zwrotom, ani wymianie.